Dětské rybářské závody v přívlači - Slavíkovy ostrovy 2016 - výsledky

Zpráva admin
Kategorie: obecne
Zaslal: lauryn

Jak se již stalo tradicí, na konci října byly uspořádány dětské rybářské závody v přívlači, Slavíkovy ostrovy 2016, organizované ČRS MO Přelouč. Tentokráte se jednalo již o 16. ročník.

Samotné závody začaly v neděli 30. listopadu srazem účastníků, na velé půli Slavíkových ostrovů, registrací a nástupem závodníků se zahájením. Na start letošního ročníku se postavilo rovných padesát mladých závodníků, především z Přelouče, Heřmanova Městce, Živanic a Lázní Bohdaneč. Z tohoto počtu bylo devět dívek. Revír byl kvalitně zarybněm štikou z výlovu rybníka Buňkov a následným hájením dravých ryb. Počasí pro lov dravců byl ideální a proto se dalo očekávat, že se nějaká štika chytí.

V osm hodin byl závod zahájen, závodníci byli již na lovných místech a začalo se lovit. Lovilo se pouze na velké půli, bez losování lovných míst, až do jedenácti hodin. Oproti závodům v plavané jsou závody v přívlači bez přestávky. Úlovkem byl především okoun a štika. Letos se štik chytilo celkem čtrnáct.  Hodnotila se každá sportovně ulovena dravá ryba. Vítězem je závodník s největší počtem bodu. Jeden cm je jeden bod. Hodnotí se i nejkratší a nejdelší ryba. Ihned po ukončení se začalo se sčítáním výsledků.

Po sečtení všech bodovacích listů bylo pořadí známo.

Na prvním místě se umístil Bažant Jakub s celkovým počtem 161 bodů / 3 štiky /, druhé místo obsadil se stejným počtem bodů 161, Gamper Filip / 1 štika + okouni / a na třetím místě byl Prokůpek Michal s 136 body / 2 štiky /. Pohár za nejdelší rybu získal Šmíd Jakub / štika 67 cm / a pohár za nejkratší rybu Gamper Filip / okoun 12 cm /.

Na dalších místech se umístili 4. Michálek Filip, 5. Prokůpek Jan, 6. Šmíd Jakub, 7. Daníček Kryštof, 8. Posl Martin, 9. Kubín Zdeněk, 10. Zahradník Michal, 11. Mergl Jakub, 12. Divoký Adam, 13. Forst Aleš, 14. Záruba Miloslav, 15. Urban Jan, 16. Pecka Jaroslav, 17. Turinová Helena, 18. Myška Václav, 19. Kutřín Jaroslav, 20. Krejzl Štěpán, 21.Procházka Matěj, bez úlovku se umístili Vrágová Zuzana, Holečková Nikita, Vančura Michal, Kučera Ondřej, Boudyš Jiří, Martykánová Pavlína, Kratochvíl Jan, Šteidler Marek, Rozkošný Jan, Synek Matěj, Martínek Michal, Málek Tomáš, Málek Tomáš, Šmejda Adam, Culek Vojtěch, Culek Matěj, Jungmenová Blanka, Jungmenová Pavlína, Záhoranský Adam, Čapková Adélka, Březinová Nikola, Pecka Pavel, Bendák Tadeáš, Špaček Martin, Straka Ondřej, Krejčík David, Novotný Lukáš a Novotný Tomáš. Pro každého závodníka byla připravena cena.

Poháry a ceny byly rozdány a už jen zbylo pochutnat si na tradiční sladké odměně.

Poděkování patří partnerům - firma MIVARDI, firma Rybářské potřeby obchod-naprutu.cz Aleš Horych, cukrárna Kozašice paní Slovíková, DDM Přelouč a Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína Třeboň.

Foto z celého průběhu závodů naleznete zde.