Aktuality


12. 06. 2017

Výsledky závodů dospělých na Černé


Zpráva admin
Kategorie: obecne
Zaslal: lauryn

Rybářské závody Bohdanečská vydra 2017

V sobotu 29. dubna uspořádali zástupci ČRS MO Přelouč, místní skupiny Lázně Bohdaneč tradiční rybářské závody „Bohdanečská vydra 2017“. Velikost revíru nám umožňuje realizovat závody pro maximálně 65 – 70 závodníků. Letos jsme se na základě nepříznivé předpovědi počasí připravili na návštěvu 60 závodníků. Musím přiznat, že jsme výslednou návštěvou 65 závodníku byli překvapeni a na poslední chvíli se nám podařilo zajistit dalších 5 míst. Jednoho zájemce jsme už bohužel nemohli do závodu registrovat. Jsme velice rádi, že si k nám každým rokem najde cestu několik nových tváří. Letošní ročník navštívilo 65 rybářek a rybářů.

Na aktivitě ryb bylo znát příjemné počasí, které zcela určitě neodpovídalo předpovědi. I přes velmi dobře zarybněnou vodu kaprem a pro zatraktivnění závodu také krásným pstruhem duhovým, patřil tento ročník, co do počtu ulovených ryb, k těm slabším. Oproti závodům v roce 2013, kdy vítěz předvedl neuvěřitelný výkon 16 kaprů o součtové délce 772cm, letos vítězi „stačila“ necelá třetina, tedy 4 kapři o celkové délce 221 cm. Žádný protest proti výsledkům nebyl podán. Po několika letech jsme použili k určení pořadí los, jelikož měli závodníci stejný počet bodů, kusů i velikosti ulovených ryb. O třetí a čtvrté, desáté až dvanácté a třinácté až patnácté místo. Ceny pro 15 hodnocených míst, pohár a medaile předali vítězům zástupci ČRS MO Přelouč, z.s. z Místní Skupiny Lázně Bohdaneč. A kdo obsadil první tři místa?

1. místo – Ladislav Němý

2. místo – Petr Kopecký

3. místo – Jiří Vágenknecht

Vzhledem k množství současně pořádaných rybářských závodů v okolí, jsme rádi, že i ty naše si stále drží své místo a mají své příznivce. Naše velké díky patří sponzorům z řad členů místní skupiny Lázně Bohdaneč, obci Rybitví, městu Lázně Bohdaneč a CarpServis Václavík, a také všem pořadatelům. Pevně věřím, že příští ročník závodů, bude přinejmenším stejně povedený, jako ten letošní!

Za ČRS MO Přelouč, MS Lázně Bohdaneč,

Ing. Jiří Vániš 

 

 Vytisknout tuto stránku