Aktuality


17. 09. 2017

HANDICAP FISH CUP 2017


Zpráva admin
Kategorie: obecne
Zaslal: lauryn

10. ročník Handicap Fish Cup 2017 o pohár hejtmana Pardubického kraje.


  Akce byla uspořádána 2. září 2017 za účasti osmi týmů z Domovů sociálních služeb pro hendikepované spoluobčany: Domov pod hradem Žampach, Domov na zámku Bystré, Domov na rozcestí Svitavy, Domov u Studánky, Domov sociálních služeb Slatiňany, Domov pod Kuňkou, Chráněné bydlení Pardubice a Chráněné bydlení Přelouč. Celkem se závodů zúčastnilo 62 sportovců a členů pedagogického doprovodu, 14 sportovních asistentů, 6 rozhodčích a 10 členů organizačního a technického zabezpečení. V průběhu čtyř hodin nalovily týmy 102 kusů hodnocených ryb s největší ulovenou rybou - kaprem o délce 54 cm. Velmi příznivé počasí umožnilo realizovat i doprovodné akce, jako např. kolo štěstí o drobné dárkové předměty. 
  Cílem bylo vytvořit pro obyvatele sociálních ústavů Pardubického kraje příležitost ke sportovně společenskému vyžití. Kromě sportovní stránky vlastního rybolovu je nutno vyzdvihnout faktor týmové spolupráce a sportovního úsilí a nadšení jednotlivců ve prospěch celého družstva. Příznivé počasí pomohlo navodit i žádoucí atmosféru pohody a radosti jak z každé ulovené ryby, tak i z možnosti pohybu v příjemném přírodním prostředí.

 


  O zdar akce, včetně finanční podpory, se nemalou měrou zasloužili spoluorganizátoři z Krajského úřadu Pardubického kraje, na závody dále finančně přispěl Český rybářský svaz, z. s., Lesy České republiky, s. p., Český rybářský svaz, Východočeský územní svaz Hradec Králové, Český rybářský svaz, místní organizace Přelouč, města Lázně Bohdaneč a Přelouč a další drobní sponzoři.


Je potěšitelné že i v současnosti jsou ještě skupiny lidí, kterým nejsou lhostejné osudy našich postižených spoluobčanů a snaží se jim jejich životní úděl nezištně zpříjemnit. Ještě jednou srdečný dík všem sponzorům.
Za organizátory: MO ČRS Přelouč

Foto ze z celé akce naleznete zde.Vytisknout tuto stránku