Aktuality


27. 10. 2017

Dětské rybářské závody v přívlači - Slavíkovy ostrovy 2017 - výsledky


Zpráva admin
Kategorie: obecne
Zaslal: lauryn

V neděli 22.10.2017 proběhl již 17. ročník dětských rybářských závodů v přívlači Slavíkovy ostrovy 2017.

Nedělní ráno nás nepřivítalo právě ideálním počasím pro rybářské závody. Kolem šesté hodiny lilo jako z kovnve a foukal silný vítr. Po sedmé hodině se počasí trochu umouřilo a přestávalo pršet, přestal i foukat vítr. Možná i proto, se na start letošních závodů postavilo " pouze " 27 závodníků. Lovilo se přívlačí na umělé nástrahy, tradičně jednokolově, bez losování lovných úseků. Hodnotila se každá sportovně ulovená dravá ryba, 1mm odpovídal 1 bod. Revír byl před závody zarybněn štikou z hlavního výlovu rybníka Buňkov. Proto byla štika častým úlovkem. Lovili se též i okouni. Pro zajímavost byl uloven i jeden kapr, který se nachal přelstít gumovou přívlačovou nástrahou. Po třech hodinách lovu byl závod ukončen a začalo sčítání výsledků. Pro všechny závodníky již byly připraveny hodnotné ceny a pro první tři místa i poháry. 

Na prvním místě a pohár pro vítěze se získal Prokůpek Jan s 1058 body, na druhém místě se umístil Divoký Adam s 770 body a na třetím místě se umístil Záruba Miroslav s 695 body. Ten získal i pohár za nejdelší rybu, štiku 695 mm. Pohár za nejkratší rybu získal Pecka Jaroslav za okouna 68 mm. 

Na dalších místech se umístili 4. Šmíd Jakub, 5. Posl Martin, 6. Forst Aleš, 7. Prokůpek Michal, 8. Kumpera Ota, 9. Daníček Kryštof, 10. Kynclová Eliška, 11. Myška Václav, 12. Vančura Michal, 13. Culek Matěj, 14. Mergl Jakub, 15. Pecka Jaroslav a letos bez úlovku Hlad Jaroslav, Rozkošný Jan, Tesař Tomáš, Urban Jan, Krejčík David, Ertel Dominik, Culek Vojta, Flieger Antonín, Tyč Jakub, Novotný Tomáš, Kubín Zdeněk a Pecka Pavel.  A na konec čekala na všechny sladká odměna.

Poděkování patří partnerům akce firmě Mivardi, Horych Aleš - Obchod na prutu, Cukrárna paní Slovíkové z Kozašic a ČRS MO Přelouč.

Foto ze závodů naleznete zde.

 Vytisknout tuto stránku