Aktuality


05. 11. 2020

Výlov našeho hlavního rybníka - Buňkov 2020


Zpráva předsedy ČRS, z. s., MO Přelouč
Kategorie: obecne
Zaslal: lauryn

Milé rybářky a rybáři, 

od středy 28. do pátku 30. října probíhal dlouho očekávaný výlov našeho největšího chovného rybníka ve správě naší organizace. Z přiložených fotek je patrné, že výlov proběhl bez větších technických problémů, ryba se také urodila. 

Bohužel kvůli nákazové situaci způsobené novým koronavirem a stále nejistým výhledem na další vývoj šíření této nákazy, jsme byli nuceni výlov rybníka se stánkovým prodejem živých ryb omezit, zvláště pak v ukázce tradičního rybářského řemesla. Přesto jsme zajistili ve spolupráci s našimi pracovníky možnost si zakoupit živého kapra přímo na hrázi rybníka za příznivou cenu. Samozřejmě po předchozím ověření a vydaném souhlasném stanovisku  z Ministerstva zdravotnictví.

S celkovým výlovkem čili výtěžností jsme spokojeni, v síti uvízlo téměř 80 tun ryb, z toho dominoval kapr o průměrné váze 2,2 kg. S tímto druhovým zastoupením jsme samozřejmě počítali, jelikož jarní nasazení Buňkova (rybník byl přes zimu vypuštěný, proběhlo tzv. zimování) bylo právě pouze násadou kapra nakoupené pouze z jednoho veterinární správou prověřeného zdroje vzhledem ke dvou předešlým herpesvirovým obdobím na Buňkově.

Zarybnění našich rybářských revírů (územní a RMV) bude znázorněné v další zprávě v sekci Aktuality. 

Na závěr mi dovolte poděkovat všem pracovníkům, členům MO za příkladnou práci během výlovu Buňkova a doufám i pevně věřím, že v následujícím období, kdy se loví naše produkční výtažníky s násadou, bude minimálně stejně tak úspěšný a bohatý na rybu.

Za ČRS, z. s., MO Přelouč – Josef KratochvílVytisknout tuto stránku